Hľadať...
HORE
Be fit not shit Tripy rodinné

Rodinná stanovačka: Kurínec – Zelená voda

Kúpalisko Kurínec

Dovolenka pri mori sa na poslednú chvíľu z viacerých dôvodov zrušila. Mali sme ísť pôvodne tri rodiny. Naši tatovia už mali v robote naplánované voľno a tak sme to chceli využiť. Do nosa nám štrngla Rekreačná oblasť Kurínec – zelená voda pri Rimavskej Sobote. Konkrétne sme si robili zálusk na camp. Tento nás z viacerých dôvodov oslovil. A veru bolo nad očakávanie dobre. Podľa slov mamičky spolubojovníčky: „Tu je nejaká dobrá energia!“ A prečo aj tu zarezonovalo povestné láska ide cez žalúdok? Na konci článku kuk na foto, malá inšpirácia čo všetko sa dá hodiť na grill, pod grill, za grill….

Kurínec Zelená voda
Pohľad na vodnú nádrž Kurínec z kúpaliska Zdroj: Vlastný

Každý camp, ktorý sme zatiaľ navštívili, má svoju jedinečnú atmosféru. Na jednom sa nám páči, že môžeme stanovať rovno pri vode. Zároveň sme pri ohnisku. V ďalšom sú super nafukovacie atrakcie. V tomto zatiaľ bezkonkurenčne vedie rozmanitosť bazénov, tobogánov a šmýkačiek pre rodiny s deťmi. V jednom areály sa nachádza camp, termálne kúpalisko s bazénmi a tobogánmi, ale aj vodná nádrž. Vzhľadom na možnosti mi cena na osobu s ubytovaním prišla naozaj ľudová. Areál je pekný udržiavaný, čistučký, kopec zelene. Okrem košatých stromov atmosféru dotvorili nádherné smutné vŕby. Popri bazénoch sú rozmiestnené palmičky a dokonca som videla aj stredomorské oleandre. Pre stany sme vychytali miesto pod stromami. Celý deň bol tým pádom vybavený príjemný chládoček.

Možnosti pre ubytovaných v campe

Camp je asi 50 metrov od detského bazéna. Kempéri dostanú náramok, ktorý ich oprávňuje k pohybu v areály kúpaliska a zároveň majú možnosť vrátiť sa späť do stanového mestečka. K dispozícii sú sprchy, sociálne zariadenia, umyvárka, prípojky na elektrinu. Nenachádza sa tu kuchynka, ani možnosť uložiť potraviny do chladničky. Okrem ubytovania v stanoch je možné rekreovať v súkromných chatách, alebo penziónoch. Občerstvenie sa dá poriešiť v stánkoch s jedlom a pitím. Okrem fritovaných šmakulád sú k mání aj polievky, prípadne jednoduché obedové menu. Ceny sú na môj vkus vyššie. Napríklad samotná polievka v plastovom tégliku 4 eurá. Chlapi ocenili najmä čapované Svijany.

Pohľad z campu Kurínec
Pohľad z campu na kúpalisko Zdroj: Vlastný

Kúpalisko a jeho možnosti

Čo sa kúpaliska týka je tu niekoľko bazénov s rôznymi druhmi vôd a vodníkov. Vodník v detskom bazéne napúšťa vodu asi tak po kolená. Časť pod striežkou je ešte kúsok plytšia úplne pre najmenších. Batoľatá sa môžu vyšantiť na šmýkačke s hradom. Bodkovaná huba je zároveň fontánkou. Zelená žaba je tiež na šmýkanie. Deti vyjdú po schodíkoch hore, ktoré sa nachádzajú v jej zadku. A žaba ich vlastne vypľuje. Také milé, len čo je pravda…. Kto vlastne tieto atrakcie vymýšľa?!

Detský bazén Kurínec Zelená voda
Romantický pohľad pred príchodom más Zdroj: Vlastný

Ďalšie 2 bazény sú predelené len jednou stenou. Nazvala by som ich termálne. Je v nich teplá železitá voda, ktorá v letných dňoch moc neosvieži. Do jedného z nich ústí ďalšia šmýkačka – dúhová. A do druhého vedie prúd masírujúcej vody. Krčná chrbtica pri ňom zajasá :-). Hĺbka môže byť odhadom meter a pol. Ohľadom tejto liečivej vody som vyčítala takéto:

„Ako je známe, geotermálna voda je slabo mineralizovaná, jej teplota pri čerpaní na hlave vrtu dosahuje 33,5 °C. Je vhodná na rekreačné a wellnes účely. Podľa balneologického rozboru má aj liečivé účinky na pohybové, nervové a kožné choroby.“

Zdroj: https://www.rimavskasobota.sk/rekreacna-oblast-kurinec-zelena-voda.phtml?id3=42100

Tak a teraz, keď ma uvidíte, budete vedieť prečo som taká pohyblivá, nervovo stabilná a nemám kožné choroby :-D.

Termálny bazén Kurínec Zelená voda
Dva termálne bazény Zdroj: Vlastný
Termálny bazén Kurínec Zelená voda
Iný pohľad na termálne bazény Zdroj: Vlastný

Plavecký bazén je najhlbší a najchladnejší. Čo sa hĺbky týka môžeme hovoriť odhadom o metri sedemdesiat, dĺžka je 25 metrov. Ale úprimne, bolo tam toľko ľudí, že som nezaplávala viac ako 2m súvisle. Asi najideálnejšie sa dalo zaplávať v jazere.

Plavecký bazén Kurínec Zelená voda
Plavecký bazén Zdroj: Vlastný

Tobogány

Za najväčšie zadosťučinenie nášho výletu považujem tobogány. Fakt sme sa na nich vybláznili malí aj veľkí. Dolu hlavou, po chrbte… Nikto nás nejako vážne nesekíroval. Ako som už spomínala, tobogány boli zahrnuté vo finálnej cene. Nemuseli sme za ne platiť zvlášť ako napríklad na Teplom vrchu. Treba však povedať, že neboli spustené celý deň. Pri nich umiestená tabuľa informovala o časoch ich spustenia.

Tobogány Kurínce Zelená voda
Tobogány Zdroj: Vlastný

Prevádzková doba kúpaliska

Taká vec, čo sa prevádzky kúpaliska týka. Detiská pred 7mou hore, ešte nedožuli raňajky a už to chcelo ísť do vody. No vysvetlite im, že až od pol 10 je otvorené. Priznávam, i stalo sa, že nás pár krát vyhnali. A potom sme s nimi boli aspoň pri jazere. Počas nášho pobytu zatvárali o 8mej.

Na internete píšu, že na jazere je možnosť zapožičania paddleboardov. Osobne som videla len člnky a vodné bicykle. Vedľa campu sa nachádza aj areál s volejbalovým ihriskom, minigolfom a inými príležitosťami aktívneho vyžitia. Na stránke Rimavskej Soboty je cenník pre jednotlivé aktivity.

Stanovačka v našom podaní

Každá stanovačka je taká akú si ju urobíme, to sa asi zhodneme všetci :-). Bola medzi nami akási dobrá konštalácia. Chlapi vzali deti k vode, my sme zatiaľ spratali po raňajkách. Pri bazénoch sme sa prestriedali, prizreli sme lapajkov, kým si zaplávali tatovia. Potom opäť výmena. Vďaka za takýto súlad. Večer sme sedeli pri ohni, kecalo sa do tmy. Smiali sme sa. Bolo strašne fajn. A asi veľa spravilo aj povestné „láska ide cez žalúdok“. No uznajte, slinky sa zbiehajú už len pri pohľade na displej:

grilovaná cuketa a klobásky
Grilovaná cuketka a pozor klobáska
Ovčí syr na grile
Ovčí syr opäť z grilu
Panenka a to žlté určite nie je kukurica
Musela som sa obetovať a takúto hnusotu jesť 🙂
Ako príloha zemiačky na slaninke z pahriebky
A šalátik musí byť Zdroj: Vlastný

Zopár teplých slov na záver

Priznám sa, že moc sa mi nechcelo ísť. Zase brať polovicu domácnosti. Rýchlo riešiť nákup. S Ivčom sme ešte nemali vydiskutované niektoré veci. Vyslovene som sa premáhala. Ale niekedy platí, že keď sa človeku nechce ísť, nakoniec to tak vystrelí, že je fest super. A tak aj bolo! Takže čo z toho vyplýva? Nič 😀 A tu sa vlastne len dočítate nejaké info ohľadom Kur(v)ínca :-)))

«

»

Napíšte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This error message is only visible to WordPress admins

Error: No connected account.

Please go to the Instagram Feed settings page to connect an account.